לבחור בתהליך הליווי

זהו.

ברור לך שאת רוצה שינוי.

בין אם מדובר בזוגיות, כסף, מערכות יחסים, הגשמה עצמית או בריאות – את רוצה לעלות לרמה הבאה שלך.

להרגיש מבפנים שאת יכולה, ושמגיע לך, ולראות את זה קורם עור וגידים במציאות.

שיש לך את הזוגיות שייחלת לה,

שהכסף בחשבון הולך ותופח,

שמערכת היחסים עם הילדים שלך מיטיבה,

שאת מגשימה את עצמך בעסק שפתחת או בקריירה שלך,

שיש לך חיוניות, ויטאליות ובריאות,

ושיש לך את כל זה, וגם זמן לעצמך.

וברור לך כבר שאת לא רוצה לעשות את זה לבד.

את בוחרת לקבל עזרה של אשת מקצוע.

 

 

איך לבחור מטפלת או מאמנת רגשית?

כשאת בוחרת לצאת למסע לשינוי המצב העכשווי שלך – את לוקחת בחשבון שמדובר, למעשה, בעשייה אישית עמוקה, הדורשת זמן, מחויבות ולעיתים גם הדרכה של מטפל רגשי מיומן.

עם זאת, מציאת המטפל המתאים אינה תמיד פשוטה.

לרוב, תרצי לקבל המלצות, תרצי לשוחח איתה ולהרגיש מבפנים שיש חיבור ואת יכולה לסמוך עליה. בנוסף, תרצי לוודא שהמחיר למפגש הוא אפשרי עבורך, כי מדובר בתהליך שבועי קבוע לאורך תקופה ארוכה.

 

אני הולכת להתייחס לנקודות האלו בהמשך, כי הן באמת חשובות.

אבל ראשית, אני רוצה לאפשר לך לקחת בחשבון 6 נקודות קריטיות שעשויות להשפיע על כל תהליך הליווי שלך ועל ההצלחה בהשגת השינוי שאת רוצה לעצמך.

חשוב להבין, שהבדיקה של הגורמים האלו אינה, ולא יכולה להתבצע ברמת השכל, אלא נדרשת להגיע מרמה גבוהה הרבה יותר – רמת הנשמה או האני הגבוה, וזאת משום שאנחנו יכולים לחשוב, או לומר לעצמנו שאנחנו מוכנים לשינוי, אבל האני הגבוה שלנו יודע, למשל, שהשינוי הזה ייצור כדור שלג של שינויים שאנחנו ממש לא מוכנים אליהם.

אם כך, הנה הם:

 

ששת הגורמים ההוליסטיים שחשוב לבדוק לפני בחירת המטפלת או המאמנת הרגשית שלך

 1. בעייה של כימיה בין המטפלת, או המלווה הרגשית והמטופלת, או הלקוחה – יכול להיות שעל פני השטח קראת את ההמלצות שנכתבו על המטפלת, ואפילו קיבלת המלצה אישית ממישהי שאת סומכת עליה – עדיין, יתכן שברמת הקשר הישיר בינך ובין המטפלת אין התאמה, ועדיף לא להתחיל טיפול איתה. יתכן גם שתפישת העולם של המטפלת לא מאפשרת לה לראות את מה שאת זקוקה לו כדי לעזור לך. 
  .
 2. את לא מוכנה כרגע (ברמת הנשמה) לרפא ולשחרר את מה שמעיק. חשוב להבין שזו לא האשמה, ולכן נמשיך ונעלה שוב לרמת הנשמה – כשיש כאב – אנחנו ברמה הארצית רוצים שייגמר הכאב ונוכל לחיות ללא כאב – פיסי או רגשי (למשל, תסכול על זה שאין לך את הזוגיות שרצית, את העסק או את הכסף בחשבון). ואז אנחנו מחפשים פתרונות. אבל לפעמים, יש שם משהו שהנשמה באה ואומרת לנו – שאנחנו עוד נדרשים ללמוד משהו בתוך הסיטואציה, בתוך הכאב. אם זה המצב – ויש לך כאן עדיין שיעור בתוך הכאב, ואין מוכנות ברמת הנשמה לצאת מהמקום הזה כרגע – זה לא תואם את התוכנית הגבוהה שלך, ולכן לא תוכלי להשיג את מה שרצית להשיג מהטיפול (ויכול להיות שבהמשך תוכלי).
  .
 3. את בעומס יתר – יכול להיות עומס רגשי או מעשי (ממש למצוא את הזמן והמיקוד כרגע ליצור את השינוי). עכשיו, זה לא אומר שאם את בעומס רגשי אי אפשר להתחיל לתהליך ליווי. להיפך – דווקא אז חשוב לעשות זאת. אז שוב – בואי נעלה לרמת הנשמה כדי להבין את הנקודה הזו – ברמת הנשמה יש כרגע עומס של טיפולים/שיעורים/פעולות שאת כבר נמצאת בתוכם – ולכן לא ניתן להוסיף עוד תהליך. במידה וזו הסיבה – ניתן לבדוק אם אפשר לנסות בהמשך (עוד חודש? חודשיים? שנה?) עם אותו מטפל ושיטת טיפול – כלומר, האם זה יהיה לטובתך העליונה להמתין עם התחלת הליווי.
  .
 4. נדרש טיפול אחר שיעזור לך יותר. כן, זה בהחלט יכול להיות. שמעת המלצות נהדרות, וההשקעה בתהליך הזה ממש אפשרית עבורך – אבל האני העליון, שיודע הרבה יותר טוב מהשכל שלך או של המטפלת שלך מה הכי נכון עבורך – מכוון דווקא לתהליך או לטיפול אחר. אם זה המצב – יתכן גם שניתן יהיה לכוון אותך לאיזו שיטת טיפול יתאים לך יותר.
  .
 5. הפרעה בייעוד / קארמה – כלומר, אם תצליחי לשנות את הדבר הספציפי שאת רוצה לשנות – זה עלול להסיט את הייעוד שלך, וזה מנוגד לרצון הנשמה שלך. במקרה כזה, יתכן שכן תוכלי להיעזר באותה מטפלת, אבל לא עבור הסיבה המוצהרת שלשמה הגעת לטיפול, ולכן חשוב לשים זאת על השולחן כך שתוכלי לבחור אם להתחיל בתהליך או לא.
  .
 6. תהליך הליווי לא יהיה לטובת המטפלת – הנקודה האחרונה – טובתה של המטפלת בתהליך שלך – חשובה גם לא פחות מכמה שזה חשוב למטופלת עצמה. מדוע? משום שכולנו רקמה אנושית אחת, וכשלמטפלת שלך טוב – זה טוב לך.
  נקודה זו מתייחסת לבחינה האם זה יהיה לטובתה של המטפלת להיחשף ולטפל בנושא הספציפי שנדרש לעלות כדי לעזור לך עם הכאב והקושי שבגללו הגעת. האם עצם הליווי יפתח אצל המטפלת מקומות שהיא לא מוכנה ברמת הנשמה לפתוח אצלה? אם זה המצב – זה לא יהיה לטובתה ולא לטובתך להתחיל בליווי אצלה.

 

ההבנה של 6 הגורמים ההוליסטיים האלו שמשפיעים כל כך על תהליך הטיפול והליווי, והבחינה ברמת האני העליון לפני תחילת הליווי שאין התנגשות באף אחד מהגורמים – עשויה למנוע אובדן משמעותי של כסף, ובעיקר של אנרגיה.

זו אחת מ"חגורות הבטיחות" שכל כך חשובות לי – גם עבורי וגם עבורך (ניתן לקרוא כאן גם על העקרון הזה של חגורת הבטיחות וגם על עוד 15 עקרונות בטיפול ובאימון שיוצרים שינוי, ושאני פועלת על-פיהם).

 

לכן, כשפונים אלי לתהליכי ליווי – כבר בשיחה הראשונית אני עושה את הבדיקה הזו עבורך ועבורי – עם ה"אני העליון" שלך ושלי.
כדי לבחון זאת, אני משתמשת בטכניקת בדיקת שריר (מה שידוע גם כ-CRA או קינסיולוגיה) שמאפשרת להגיע ישירות לתת-המודע ולברר את השאלות האלו, ללא התערבות המיינד או השכל.
כך, מעבר לחיבור הראשוני ששנינו מרגישים (או לא) במהלך השיחה בינינו – אני בודקת האם גם ברמה התודעתית-רוחנית – כל 6 הגורמים האלו אינם רלוונטיים – כלומר, שאת מוכנה ברמת הנשמה, או האני העליון שלך, לשינוי, שאת מסוגלת להתמודד עם העומס הרגשי שהליווי ידרוש, שאני ודרכי הליווי שלי יכולים להועיל לך, ושיש בינינו התאמה וכימיה (וכמובן – שהליווי שלך יהיה לטובתי הגבוהה).

 

כך, גם אם מאוד רוצים, קרה לי לא פעם שלא הסכמתי לטפל במישהו, ואפילו המלצתי לו על מטפל אחר או שיטה אחרת שתתאים יותר.

זו הסיבה העיקרית שלא ניתן להירשם באופן אוטומטי אפילו למפגש ראשון איתי – אלא מי שמרגישה את הצורך ואת הקריאה ליהנות מהליווי שלי – יוצרת קשר, אנחנו משוחחות, ובודקות ביחד אם אני מתאימה ללוות אותך.

 

אם את בוחרת להתחיל תהליך ליווי או טיפול, ולא את ולא המטפל בחנתם האם יש התאמה בכל הפרמטרים האלו – את עלולה לבזבז זמן וכסף בלי שתיהני מהתוצאות שאת רוצה (או יותר נכון – האני העליון שלך רוצה עבורך).

 

שלושת הגורמים השכליים והרגשיים שחשוב לבדוק לפני בחירת המטפלת או המאמנת הרגשית שלך

 

עכשיו, אחרי שהבהרתי את הנושאים העמוקים האלו שמשפיעים ברמת הנשמה, הבטחתי שאגע גם בנושאים החשובים של המלצות (כדי לוודא שאת לא לבד ואחרים חוו והתהליך הועיל להם), שיחה אישית ועלויות.

 

המלצות

אז ככה, לגבי עדויות של אנשים שעברו ליווי עם אשת המקצוע – משום שמדובר בתהליכים מאוד אישיים, פעמים רבות מורכב יותר למצוא אנשים שמוכנים להיחשף ולשתף בתהליך שלהם.
יחד עם זאת, לאורך הדרך לעיתים אפשר למצוא לקוחות שמוכנים ואפילו שמחים להיחשף ולספר על החוויה והשינויים המשמעותיים שעברו עם המטפלת. למשל, כאן אפשר למצוא מקצת ממה שאמרו וחוו אנשים שעברו תהליך איתי ונחשפו מרצונם (בשמם או בשם בדוי).

אז כן, אכן חשוב לשמוע ולראות עדויות של אנשים אחרים שעברו תהליכים דומים, כדי לראות שאכן מדובר במטפל אמיתי, שיודע להוביל אנשים לשינוי ולעזור להם. ועדיין – כדאי לזכור שגם אם אנשים אחרים חוו חוויות מוצלחות, יש לבחון במקביל את ההתאמה האישית – לפי סך ששת הגורמים ברמת הנשמה ושלושת הגורמים הרגשיים/שכליים ביחד.  

עלויות הליווי

לגבי העלויות וההשקעה בתהליך הליווי – אני רוצה לשים פה במרחב משהו חדש ושלא ידוע ורווח בתהליכי ליווי רגשי.

אני אומרת – שממש לא חייבים להיות במפגשים שבועיים קבועים על-מנת להרגיש את השינוי.

התהליך יכול, וכדאי שיהיה מותאם לך וליכולות שלך ולהתקדמות שלך כך שלא תמיד מדובר בליווי שבועי קבוע.

כלומר, כאשר מדובר בתהליך ארוך-טווח, מנסיון שלי, ישנם אנשים שבתקופות מסויימות (בעיקר בהתחלה) – אנחנו נפגשים אחת לשבוע, ולאחר מכן – ממשיכים אחת לשבועיים או אחת ל-4 שבועות לתחזוקה והתקדמות שוטפת. והיו גם לא מעט לאורך השנים שהאני העליון שלהם כיוון אותנו מלכתחילה להיפגש אחת איתי אחת לשבועיים או 4 שבועות.

זה שם את כל נושא העלויות וההשקעה בהתפתתחות שלך ובליווי אישי במקום אחר לגמרי, משום שלא תמיד צריכים למצוא את הסכום המלא של עלות המפגש כפול מספר השבועות בחודש, אלא לפעמים מספיק מפגש אחד או שניים בחודש. ההבדל הוא עצום.

בנוסף, במידה ומדובר בנושא ספציפי שהיית רוצה בו תמיכה נקודתית (כמו למשל, מיכל, שהגיעה אלי למפגש חד-פעמי כשהיתה צריכה לקבל החלטה חשובה בעבודה או רותם שהגיעה אלי למפגש חד פעמי בעקבות כאב ספציפי שהחל והפריע לה לתפקד – את שתיהן עם החווייה שעברו והשינוי הדרמתי אפשר למצוא כאן), לעיתים מספיק מפגש חד פעמי או מספר מפגשים מועט.

יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון, שלפעמים, גם דברים שנראים לנו קטנים ונקודתיים עלולים להוות סימפטומים שדורשים תהליך ארוך יותר.

תחושת בטן

הדבר האחרון ברשימה (והחשוב עד מאוד) – תחושה אישית. אין תחליף לזה כאשר את רוצה למצוא לעצמך מלווה או מאמן רגשי-רוחני שילווה אותך בדרך.

ולכן – מי שרוצה לבחון תהליך ליווי אישי איתי – מתחיל מליצור איתי קשר ואז נקבע לנו שיחה משותפת של כמה דקות. אני אשמע את קולך, ואת תשמעי את קולי, ונוכל לבחון אם מתאים לנו להיפגש (בזום) לפגישה ראשונה ולא מחייבת.

 

סיכום

במאמר הזה יצאנו למסע למציאת הליווי הרגשי-הוליסטי הנכון המדויק עבורך – גם ברמה השכלית-רגשית (המלצות, עלויות ותחושת בטן), וגם ברמה הרוחנית – נשמתית עם 6 הגורמים ההוליסטיים שיש לקחת בחשבון לפני בחירת המטפל הרגשי או המאמן שלך.

אני מקווה שמצאת את התובנות הללו בעלות ערך בעת היציאה למסע האישי שלך לעבר ריפוי ושינוי.

 

זכרי, המטפל והמאמן הנכון יכול לעשות את כל ההבדל, וזה חיוני לבחור מישהו שמתאים לצרכים ולמטרות שלכם.

 

 

המחשבות, הרגשות והחוויות שלך חשובות לי, אז אשמח לשמוע ממך – מהי האיכות מספר 1 שאת מחפשת אצל מטפל או מאמן רגשי?

השאירי תגובה ובואי נמשיך את השיחה.